Get Adobe Flash player

Projekt

Prasa lokalna o projekcie

Rozbudowa składowiska - postęp prac - październik 2013

Rozbudowa składowiska odpadów w Gwiazdowie za unijne pieniądze

1 lipca 2013r. w Urzędzie Miejskim w Sławnie podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji pn. ?Usprawnienie systemu gospodarki odpadami w powiecie sławieńskim poprzez rozbudowę składowiska odpadów w Gwiazdowie? ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
Umowę podpisali wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Andrzej Jakubowski i prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sławnie, Jacek Ścigała w obecności przewodniczącej Rady Miejskiej w Sławnie, Edyty Szczygielskiej i burmistrza Sławna, Krzysztofa Frankensteina.
- 1 lipca 2013 r. jest to znamienna data- stwierdził wicemarszałek, Andrzej Jakubowski. Wchodzi w życie nowa ustawa o odpadach, określająca zadania służące ochronie środowiska i zdrowia ludzi, a samorządy muszą podołać nowym wyzwaniom. Nasze dzisiejsze działania będą miały wpływ na stan środowiska w przyszłości, a zabezpieczanie odpadów jest jednym z elementów tych działań. Rozbudowa składowiska w Gwiazdowie to duże przedsięwzięcie. Dzisiaj podpisujemy umowę o dofinansowanie inwestycji, ale przed inwestorem ogrom pracy. Należy osiągnąć wskaźniki przedstawione w projekcie, zakończyć rozbudowę i rozliczyć środki unijne.

Czytaj więcej: Rozbudowa składowiska odpadów w Gwiazdowie za unijne pieniądze